
Жінок серед дорослих читачів-покупців, тобто тих, які і читають, і купують книги, більше, ніж чоловіків.
Це спричинено тим, що жінки загалом більш освічені, а також тим, що вони відповідають за купівлю книг для дітей.
Про це 13 вересня під час презентації всеукраїнського дослідження «Читання книжок в Україні» повідомив заступник директора дослідницької компанії GfK Ukraine Гліб Вишлінський, повідомляє zik.ua.
«Фактично молода жінка – це портрет найактивнішого покупця української книжки», – зазначив він.
З його слів, серед дорослих читачів частка респондентів з вищою освітою є удвічі більшою, ніж частка таких респондентів серед дорослих нечитачів, тобто тих, хто взагалі не читає і не купляє книжок. Відтак, вищий рівень освіти призводить до більшого читання книжок.
«Щодо роду занять, то більше службовців серед читачів, а робітників – серед не читачів», – додав Гліб Вишлінський.
Як повідомлялось, дослідження «Читання книжок в Україні» проводилось влітку 2013 року спеціалістами GfK Ukraine. У в ньому взяли участь понад 1000 респондентів по всій країні віком від 15 до 59 років. Зріз показав, що 51% дорослих прочитали щонайменшу одну книгу протягом останніх трьох місяців, а 30% – придбали. При цьому за сім років частка покупців книжок значно знизилась: у вересні 2006 року вона складала 42%.
У рамках дослідження було проведено структурний аналіз українців – опитаних, яких розділили на читачів-покупців (які впродовж останніх трьох місяців і читали, і купували книги), читачів-непокупців (читали, але не купили жодної книжки) і не читачів (які впродовж останніх трьох місяців не прочитали жодної книжки).
Відтак близько чверті українців – 24%-27% у віці 15-59 років відносяться до категорії читачів-покупців і читачів-непокупців, а 49% – до тих, які за останні три місяці не прочитали жодної книжки.
gazetavv.com